| SSScr a întrebat:

Care e treaba cu router-ul wireless, il conectezi la modem, il instalezi si ai wifi gratis?
Funda.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu da, vezi ca daca ai net de la Romtelecom sunt modemuri cu wireless nu mai ai nevoie de router

3 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Routerul wirelles este un dispozitiv prin care se imparte banda de internet la un numar oarecare de utilizatori.
Asadar da il conectezi la modem (daca ai modem), il configurezi si vei avea internet wirelles provenit de la modem(,, wifi gratis'' cum ii spui tu ).

| Mitzac a răspuns:

Da da ai de grija ca poate sa ai probleme cu netu si sa nu-ti vina tie si toate datele vor merge la alta persoana am patit si eu si e naspa de tot
Funda daca te-am ajutat?!

| CristianCRS a răspuns (pentru Mitzac):

laughing Asta se intampla daca nu te pricepi sa il configurezi si in primul rand nu ii pui o parola! Normal ca se conecteza tot cartierul la reteaua talaughing