| ale66 a întrebat:

Care este cea mai buna marca de laptopuri?

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

De obicei un laptop il alegi dupa speciificatii, nu dupa marca...

| DeyCj a răspuns:

Din lume ar fi așa după clasamentul meu:
Alienware
Un altfel de Dell ce crează exclusiv Gamming station-uri(laptop-uri și desktopuri). Prețul unui astfel de laptop ajunge undeva la 6000RON cu tot cu taxe de livrare.A nu se cumpăra din România că riști să te alegi cu un gunoi
2)Dell
Scump dar de calitate.A nu se cumpăra din RO de vrei Dell fiabil
3)Lenovo
Dacă o să vezi pe el că scrie Made in China să știi ca este originalul 100% ca Lenovo este un producător chinez de calculatoare și laptop-uri, ce lucrează cu diviza de calculatoare IBM pe care a cumpărat-o.
4)Asus
Cu componente de calitate, un raport calitate preț forate bun; mai puțin ce vin la noi.
5)MSI
Stabile și cu componente de calitate, etc, dar cele ce vin în RO sunt parcă de la second.Deci Idem.
5)Allview
Made in Romania și fac doar netbook-uri de 13, 5 inchi, dar se știe ca lucrează cu componente japoneze.

TOP CELE LAPTOP-uri DE CALITATE PROASTĂ
1)Toshiba
Probleme cu hard disc-urile ce sunt poziționate prost în carcasă, nu au fiabilitate iar în timp apar bad-uri logice pe ele datorită degajării excesivbe de căldura, căldură ce nu are unde să se disipeze și din cauza asta și chipseturile și bateria sunt afectate.În special la modelele pe AMD.
2)Samsung
Hard disc de calitate proasta și foarte puțin fiabil, la fel și componentele din ele.Se pricep ei la telefoane da la Laptop-uri nu prea.
Sony Vaio
Probleme cu chipseturile plăcilor de bază, care sunt de calitate proastă
Acer
Păcat că au plăci de bază și hard discuri de calitate(hard discurile sunt WD), dar LCD-urile sunt foarte proaste, se exfoliază anti glare-ul după un an, la fel și tastele și balamalele la unele modele, pecum și suportul de drivbere este parcă făcut îon bătaie de joc, că trebuie să fii clar văzător ca să intuiești ce driveri sunt compatibili cu Laptop-ul tău, ei oferind un singur Cd cu drivere pentru toate modele indoferent ca ai sau nu de exemplu placă Wifi Broadcom, dar dacă îl cumperi din afara României ai șanse să te alegi cu unul de calitate.
Apoi restul ce mai sunt(HP, etc)
Succes

| supermdmario a răspuns:

Dupa umila mea parere hp.alti ar spune packard bell sau Sony vayo.altora le place apple.deci,nu poti spune cu exactitate care e cel mai bun.eu am un compaq presario cq 61 de vreo 5 ani si merge la fel de perfect ca in prima zi.(fara reparatii).
de asemenea performantele unui laptop conteaza foarte mult, indiferent de marca

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dell

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tehnologia e destul de avansata incat firma care asambleaza componentele sa nu conteze atat de mult. Iti alegi un laptop in general dupa specificatii ca pana la urma procesorul, ramul, placa video pot fi aceleasi si intr un Dell si intr un Asus.

| Mihai1810 a răspuns:

Alienware e cel mai bun

| shannygelu a răspuns:

Sony Vaio e the best

| looredanaa93 a răspuns:

Vezi Aici http://dshop.cabanova.com/laptopuri-reducere.html
Sunt foarte bune, vei fi multumit

Sper sa iti placa

| dantomescu78 a răspuns:

Iti recomand DELL!

Am un laptop DELL de mai bine de 6 ani si inca functioneaza fara probleme.
Tin sa iti spun ca nu am schimbat nimic la el. doar l-am curatat de praf si atat.

Daca vrei un model aproape de top, cu placa video dedicata, la un pret promotional iti recomand: http://bit.ly/LQ98F1

| Krosom a răspuns:

Depinde de preferintele tale. Un laptop nu-l alegi dupa marca, ci dupa specificatii si daca ti-ar indeplinii conditiile. De exemplu, tu vrei laptop gaming, doar nu iti iei MacBook pentru gaming, sau poate vrei unul pentru Photoshop, editari video, sau diverse, tot ce vreau sa zic este ca un laptop il alegi dupa preferinte, specificatii, depinde si pentru ce il folosesti. Daca vrei, zi-mi domeniul in care il vei folosi si iti voi da nume sau link-uri.

| PuntIle a răspuns:

Pei HP si merge si ASUS si DELL e bun