| YoSiAtat a întrebat:

Care este cel mai bun antimalware/antispyware?
Ar fi perfect daca stiti unul sau mai multe care sa ofere protectie in timp realwinking a si sa fie FREE.

5 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Vreau sa specific de inceput ca nu sunt "profesionist" in ce priveste programele de aparare/curatare a pcului.
Nu stiu daca o sa gesesti protectie in timp real free.
Antispyware...folosesc ceva de la norton (care este cu tot cu antivirus): http://buy-static.norton.com/prod/html/partner/msft_EN.html Este licentiat pe 3 luni si pot spune ca sunt foarte multumit de el.Nici o problema pana in prezent.Mai poti incerca si ceva de la comodo:
http://www.comodo.com/......curity.php
Antimalware...acum ceva timp foloseam Malwarebytes Anti-Malware dar lipseste protectia in timp real(la varianta free cel putin, nu am cumparat). Varianta free si neincercata de mine(am citit pe unele site-uri ca este foarte bun si o sa il incerc in situatii de urgenta) mai gasesti aici : http://www.emsisoft.com/en/.

| TheSundărSitaara a răspuns:

Nu Free, că nu-i bun de nimic! Doar te avertizează dacă ţi s-a virusat pc-ul sau nu şi atât!

Pentru a beneficia de toate facilităţile pe care ţi le oferă un antivirus bun, acesta NU trebuie să fie gratis. Crede-mă şi eu aveam antivirus free şi nu-mi folosea la nimic.

Or costa mult, dar măcar ştii că dai banii pe ceva cu adevărat folositor şi care-ţi protezează în totalitate calculatorul, datele şi informaţiile! :)

Antivirusuri bune(dar nu free, că degeaba-l ai, că nu face mai nimic.)

Avira Anti-Vir Personal
AVG Anti-Virus Free Edition – GRISOFT (AVG)
Avast! Home Antivirus
BitDefender Free Anti Virus Edition
Comodo AntiVirus
DriveSentry Anti-Virus and Anti-Spyware
PCTools Antivirus
Blink Personal
Rising Antivirus

Şi nu în ultimul rând, Norton Internet Security 2012 şi Norton Antivirus 2012. Cred că cel mai bun e acesta. :)

http://www.romtelecom.ro/......antivirus/

| AndreiAndreiP a răspuns:

Nu stiu ces astea dar daca sunt antivirusuri asi zice ca norton e cel mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avast.ii cel mai bun.si e free

| YoSiAtat explică (pentru anonim_4396):

winking am avut avast si am avut si surpriza sa fiu nevoit sa reinstalez windowsu pentru ca mi-a sters tot. intr-adevar e bun dar prea gaseste si suspecteaza orice si nu toate merg reparate sau mutate in carantina deci trebuie sterse.