| membrunou_2094 a întrebat:

Care este cel mai bun browser? Ce browser sa folosesc? Care browser este cel mai rapid?

21 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Cel mai bun browser nu exista decat din anumite puncte de vedere. Nu per total. Eu folosesc Internet Explorer 8 de cand a fost lansat impreuna cu Windows 7 si sunt foarte multumit chiar si de rapiditate. Atentie! Zic de Internet Explorer 8! Celelalte(versiunile 7, 6 etc.) sunt prea vechi si depasite de competitori! Internet Explorer 8 inca e suficient de bun pentru oricine! Cand era in stadiu de dezvoltare era deja inaintea tuturor din multe puncte de vedere. Internet Explorer ramane de obicei putin in urma celorlalte browsere pentru ca e si normal. O versiune de Firefox sau Google Chrome iese la cateva luni, pe cand o versiune de IE iese in cativa ani buni! Tineti minte aceasta perioada: 2001-2007. 6 ani cu IE versiunea 6? Pai va dati seama ca in acest timp competitorii au avut suficient timp pentru a scoate browsere mai avansate! Si asa a inceput IE sa piarda teren...tot mai multa lume auzea de la Gigel sa-si instaleze Firefoxbig grin

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mozilla Firefox mi se pare foarte ok.
Poti incerca si Opera, nu mi-a prea placut.
A mai aparut Google Chrome, nu e cine stie ce, dar tu stii ce preferinte ai.

| trafikantu a răspuns:

Mozilla firefox e grozav http://www.mozilla.com/......nload.html

are si o gramada de add-ons https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/

| w1NNNd a răspuns:

Mozilla Firefox... cel mai bun browser

| coosmin24 a răspuns:

Fiecare te sfatuieste sa folosesti acel browser pe care si el il foloseste deoarece il crede cel mai bun sau bun.Eu folosesc IE8.Si foarte sincer sunt multumit.Cu toate ce mozila si firefox sunt la putere nu-mi plac.

| Eff a răspuns:

Google Chrome. my favourite:X
e dragut ca il poti personaliza in multe feluri. Si da, e rapidhappy

| Marii a răspuns:

Folosesc Google Chrome, merge foarte bine. Ti-l recomand. happy

| BlueByMe a răspuns:

Eu folosesc google chrome :) il poti colora cum vrei, mult mai usor accesibil si rapid uite aici poti sal downloadezi:
http://www.google.com/......index.html

firefox e de multe ori enervant (plus ca cand il deschizi prima data cand deschizi calcu se instaleaza nu stiu ce ce dureaza vreo 5 min) iar opera nu ti-l recomand DELOC X-(

| AleandraIleana98 a răspuns:

Eu folosesc google chrome e rapid si imi si traduce paginile care sunt in alte limbi

| lilboutique a răspuns:

Internet Explorer sau Operahappy

| uite aici a răspuns:

Google Chrome & IE8 Rulllleeeesssss!

| eek a răspuns:

Google chrome

| dracdeingerash a răspuns:

Eu folosesc Firefox si este foarte bun. Ultima varianta aparuta este 3. 6 si iti permite chiar sa iti personalizezi pagina de internet cu "personas for firefox";)

http://www.getpersonas.com/en-US/gallery/Film%20and%20TV/Movers/1

| Upssblog a răspuns:

Clasament:

1. Google Chrome 5 dev. - 513. 6ms (+/- 3. 6%)
2. Opera 10. 50 beta - 738. 8ms (+/- 2. 4%)
3. Safari 4 - 980. 0ms (+/- 10. 8%)
4. Firefox 3. 6 - 1375. 0ms (+/- 8. 8%)
5. Internet Explorer 8 - 6132. 6ms (+/- 3. 2%)
(www.upssfilme.blogspot.com)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun e Mozilla Firefox. Cel mai rapid... Google Chrome.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.aschiutta.com Un frumos blog intrati si voi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.aschiutta.com Un frumos blog intrati si voi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.aschiutta.com Un frumos blog intrati si voi

| alinutza90 a răspuns:

Eu folosesc google chrome.este foarte bun si are o viteza extraordinara! ti-l recomand! il poti downloada daca dai pe google 9au pe ce browser ai tu0google chrome download

Răspuns utilizator avertizat
| horiasima a răspuns:

Firefox e foarte bun.Rapid, ergonomic(la ram). Google chrome e fain daca esti un adept al esteticului mai special cu multe teme, destul de rapid.Papa ceva ram si nu are buton de stop.IE nici nu intra in competitie. E 0.