| niggasinparisxxx a întrebat:

Care este cel mai bun sistem de operare pentru laptop-ul Acer(extensa 5630G, 250gb)***! FUNDA!***

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am Acer extensia 5738ZG si folosesc Windows 7.
Sigur win 7 iti e bun happy

5 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Daca ai spune toata configuratia lui, ti-as da un raspuns exact. Dar in mare, Windows 7 e cel mai potrivit.

| MMihai a răspuns:

Eu cred că cele mai bune sisteme de operare sunt cele din grupa Ubuntu Linux, dacă te pricepi să le utilizezi evident.
Alții îți vor indica, indiscutabil, alte sisteme de operare.
Depinde la ce te gândești când spui sistem de operare bun.
Sisteme de operare din grupa Ubuntu Linux sunt gratuite, deci sunt mult mai bune, decât sistemele de operare din grupa Windows, care sunt pe bani și deci cele din grupa Ubuntu Linux sunt cu mult mai bune, sub aspect preț -performanțe.
Cam toate mizeriile informatice se adresează calculatoarelor care folosesc sistemele de operare din grupa Windows, și deci nu este indicat să utilizezi sistemele de operare din grupa Windows dacă vrei să scapi de mizerii informatice. ( viruși, viermi, cai troieni, softuri anti - piratare, etc).
Dacă ai sistem de operare din grupa Ubuntu Linux vezi în stânga sus aplicații locuri sistem. Mergi pe sistem, dai de administrare și de acolo drivere și își caută singur driverele necesare pe net și nu te doare pe tine capul cu căutat driverele, dacă ai pierdut cd-urile cu driverele!

| dangerX a răspuns:

Windows 7 - 32 de biti

| fixy a răspuns:

Xp sp3 cu el nai probleme

| Alfonso_Cristian_1976 a răspuns:

Uite eu am incercat pe laptopul meu Acer diverse sisteme de operare mai putin mac deci ce pot sa iti spun... daca vrei sa utilizezi yahoo messenger cu toate virtutiile sale ramai pe windows dar daca vrei sa ai un sistem sigur si liber de virusi alege un linux care e mai stabil si nu va trebuii sa bootezi tot la 3 luni din pacate asa stau lucrurile in gaming windows rulz in rest e linux