| LanguageMaster a întrebat:

Care este cel mai bun sistem de operare Windows?

17 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Windows 7. 10-le inca nu este complet dar va fi cel mai bun.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Eu as spune Windows 10.

| RAY a răspuns:

Cel mai bun windows e in functie de hardware, asta stie oricine care are habar de IT, eu instalez mereu in functie de acel sistem, dar cei nou recomand windows 10, cei vechi windows 7 daca ai 3 gb ram macar sau xp mai putin de 3gb ram, bafta

| CPAElites a răspuns:

Windows 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Win 7

| LinxCont a răspuns:

10 e destul de bun si e si cel mai nou.

| AutumnDay a răspuns:

Am avut de-a lungul timpului XP, Windows 7 si Windows 8.1. De cel din urma, pe care il am si acum, sunt cel mai multumita si momentan nu am obiectii. Il folosesc de cativa ani.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Pentru mine win 7 all editions numai starter nu ca e redus

| HarleyQuinn a răspuns:

7 și 10. 8 mi se pare cel mai slab.

| TheNexus a răspuns:

Windows 7 ultimate.

| LanguageMaster explică (pentru TheNexus):

Windows 8 şi 10 nu sunt mai bune decât 7?

| TheNexus a răspuns (pentru LanguageMaster):

Windows 8 este naspa, windows 10 e bun si el da ca performanta in jocuri Windows 7 este alegerea.

| Anonimul2565 a răspuns:

Depinde de caracteristicile PC-ului tauwinking iti recomand Win 10 Home sau Pro. Win 7 deja nu mai are actualizari de securitate si altele, in afara faptului ca se misca greu. Bafta happy

| CosminRo17 a răspuns:

Toate opțiunile pe care le oferă în plus Professional față de Home Premium și Ultimate față de Professional înseamnă fișiere (zeci, chiar sute) copiate și salvate pe partiția sistem și, mai important, procese care se inițiază odată cu pornirea calculatorului și rulează în fundal consumând resurse (CPU și RAM).
Windows 7 Ultimate consuma 53 procese, iar Windows Home 42. Ambele versiuni erau noi și nu aveau nimic instalate pe ele (nici driverele).

Cel mai mult m-a șocat Windows XP [Da, există și aici o versiune pe 64 biți (care o folosesc și eu în momentul de față și sunt foarte mulțumit.)], care consuma 23 procese.
Cu XP am copilărit. El merge cel mai bine, el nu consumă mult. Totul e bine cu el.

Dacă facem un calcul la procese.
Windows 7 Ult 53
Windows 7 Home 42
Windows XP 23
ȘOCANT!
(Multe procese inutile care îngreunează sistemul)

| iparvulescu19 a răspuns:

Xp deoarece are toate fișierele de care ai nevoie si plus de asta nu îți omoară procesorul

| iparvulescu19 a răspuns:

Xp

| PaulaAndreea12 a răspuns:

Windows 7 este cel mai bun.De unde stiu asta? Stiu asta de la unchiul meu.Este informatician.