| Adi_Adi_de_1974 a întrebat:

Care este configuratia celui mai performant p.c?

6 răspunsuri:
| maryus1908 a răspuns:

Asus CG8580, cu procesor Intel® CoreTM i7-3770K 3.50GHz, 16GB, 3TB, SSD 128GB, nVidia GeForce GTX680 2GB

| suntserios a răspuns (pentru maryus1908):

Asta e o configuratie bunicica, nici pe departe cel mai bun

| thekidno1 a răspuns (pentru maryus1908):

Sa mori tu ca asta e cel mai performant?laughing

| greyhound a răspuns:

Ibm sequoia - perfect pentru battlefield 3

| taken a răspuns:

Nu avem noi acces la cele mai performante componente ale unui PC.Ar fi si foarte foarte scumpe si nu am avea la ce sa le folosim.
Celor mai multi dintre noi ne trebuie un PC bun pentru jocuri, atunci de ce sa cumparam o placa video de mii sau zeci de mii de euro cand o placa de 300 euro ne este mai mult decat suficient.
Am vazut pe diferite site-uri placi de baza, placi video si procesoare foarte scumpe dar cu siguranta nu sunt cele mai scumpe.
Placa video
http://www.pcgarage.ro/......5-384-bit/
Procesor
http://www.pcgarage.ro/procesoare/amd/opteron-6386-se-28ghz/

| Muz1kzMyLife123 a răspuns:

Cum adica