| anonim555344 a întrebat:

Care este diferenta dintre iphone 3g si iphone 4 pret oricum este diferit

Răspuns Câştigător
| NFC5498 a răspuns:

Pai un iphone 3g are procesor de 600 mhz in timp ce un iphone 4 are 1Ghz asta e principala diferenta... in plus iphone4 are display retina camera de 5 Mp poate sa trimita fisiere prin bluetooth catre alte telefoane care nu sunt iphone si cam atat... a da si arata mai bine iphone 4laughing

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai ai ram dublu, capacitate de multitasking mai mare din 3 motive, al ios-ului, al cpu-ului si al ram-ului. De asemenea, 4 ruleaza maid ecent jocurile deoarece are un gpu ceva mai puternic decat 3g

| anonim555344 explică:

Cu procesoru nu stiam dar cu camera stiam mai e adevarat ca iphone 2g 3g 3gs are sistem de procesare mac ia iphone 4 4s are iso 5