| Natalie17 a întrebat:

Care este diferenta dintre Iphone 4 si 4s? ca e mai scump, sau ce e asa diferit? rolling on the floor

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

S-ul ala vine de la speed.
Procesorul este de 2 ori mai performant; procesorul graifc este de 2 ori mai performant; camera este mai buna la 4s, are siri si multe altele.

| LTAA a răspuns:

4S: cameră foto 8 MPx, iOS 5, dual core, asistent vocal Siri.
4: 5 MPx, iOS 4, single core, poate fi cumpărat cu 8 GB, dar rulează greu iOS 7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa nu fie diferit tata, in primul rand 4 are camera de 5 iar 4s de 8 si sunt mai multe diferente, dar cel mai bine arunca o privire si singur si ai sa vezi
http://mobile.softpedia.com/dyn-compare.php?id1=3484&id2=3792

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E chestie de gusturi. Depinde ce preferi.

| Kriss96 a răspuns:

Dar nu e logic?
4s e mai bun decat 4. Are niste upgrade-uri. De exemplu are camera de 8MP fata de 5MP (Iphone 4).
Si mi se pare ca 4s are si iOS 5.

| bogboy101 a răspuns:

E mai bun nu? logic!laughing)

| Natalie17 explică (pentru bogboy101):

Normal ca este mai bun, dar ma gandeam la diferente mai mari. Nu inteleg de ce ai raspuns la aceasta intrebare, daca nu te oferi sa ma ajuti.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Iphone 4s este o versiune mai "upgradata" a Iphone 4. Se poate observa acest lucru si din pret.

| HCR1 a răspuns:

Buna desi la prima vedere nu se observa este totusi o mare diferenta de aspectu, memoria RAM şi greutatea.4 are procesor single core iar 4s are dual core iti dai seama ca e mai rapid 4s memoria e o alta mare diferenta... la 4s poti opta de la 16GB in sus fata de 4 care incepe de la 8GB. ma rog se cunoaste la pret ca e mai performant un 4s cum bine ai spus si tu... daca e sa cumperi unul te sfatuiesc pentru 4s eu sunt foarte multumita de el. bafta

| CristieXe a răspuns:

Este upgradat cum zice Z3ROHOuR

| AlexVelea12 a răspuns:

Este o versiune mai buna al lui (upgradat) Are procesorul mai bun Ramul este mai mare iar viteza de navigare este mai rapida Fiindca este si logic de ce s-ar face 4s ca sa fie mai prost decat iphone 4? big grin ti-am spus care e diferenta dintre ele