| Alleeexxxx a întrebat:

Care este driverul de sunet pentru windows 7 daca am:
-Placa de baza: GA-VM900M
-Placa sunet: Nu stiu exact(dar in windows XP foloseam un program numit via hd audio deck)
-Placa Video: ATI Radeon x300/x550/x1050 Series
Va rog care stie despre ce vorbesc sa imi spuna ce trebuie sa fac.
Multumesc in avans!

8 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Uite aici un link de pe pagina oficiala a placii tale de baza! http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2581#dl

cand deschizi, ai in dreapta pe regiuni geografice. alegi Europe. dupa descarcare, il instalezi, dai restart la pc si ar trebui sa mearga!

| florin1979 a răspuns:

Am uitat, sa iti spun, cand deschizi linkul ala, ai undeva, mai in dreapta scris cu lietere albastre Show Me All. dai intai acolo si primul este driverul audio. iar in dreapta alegi europe, cum ti-am zis!

| Alleeexxxx explică (pentru florin1979):

Ms Mult dar cum pot deschide programul?
Am instalalt dau dublu click pe program si nu il deschide.

| florin1979 a răspuns (pentru Alleeexxxx):

Ai descarcat in pc driverul? da dublu click pe el, trebuie sa mearga sa se instaleze. nu are de ce sa nu mearga.

| Alleeexxxx explică (pentru florin1979):

Merge dar dupa ce il instalez am un program care nu porneste

| florin1979 a răspuns (pentru Alleeexxxx):

Ce program nu iti porneste?

| Alleeexxxx explică (pentru florin1979):

HD ADeck ala

| florin1979 a răspuns (pentru Alleeexxxx):

Dezinstaleaza programul, curata cu c cleaner hardul si registrii si reinstaleaza-l. nu stiu ce program e asta, nu am auzit de el!