| WhiskeyFaraNume a întrebat:

Care este mai bun pentru gaming la un laptop? Procesor Intel Core i5 2,80 GHz sau un Intel Core i7 2,5 GHz?

6 răspunsuri:
| notefree a răspuns:

Depinde daca este vorba de un i5 cu placa video dedicata si un i7 cu placa video integrata atunci i5
Uite ce placi video asta este mai important in gaming

| Sarcopt a răspuns:

Un i7, împreună cu o placă video nVIDIA bună şi nu ai probleme. Dar e bună şi i5. Uităte la placa video.

| WhiskeyFaraNume explică:

Acest laptop este bun pentru gaming la pretul lui? http://www.emag.ro/......D7DP7YBBM/

| Salontanul a răspuns (pentru WhiskeyFaraNume):

Da. Este bun pentru jocuri dar nu foarte bun. Unul foarte bun necesita sume aproape duble.

| GtA4eVeR a răspuns:

Pai diferenta intre un i7 si un i5 in jocuri este de 0% acum depinde, daca imi dai modelul procesoarelor iti raspund exact.Cu ce ai spus tu pentru gaming este mai bun i5 la 2, 80 GHz.

| Chad a răspuns:

Intel Core i7 2,5 GHz.
Funda? big grin