| Enache_Maria_2003 a întrebat:

Care este mai bun Windows7 sau Windows 8?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Windows 7

| gelu1970 a răspuns:

Dintre cele doua mentionate 7.
eu nu iti recomand castana 8.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bun la ce?

| Enache_Maria_2003 explică (pentru anonim_4396):

La laptop

| anonim_4396 a răspuns (pentru Enache_Maria_2003):

Cel mai prost raspuns posibil. Prin "mai bun la ce" ma refer la gestionare de resurse hardware, la gestionarea proceselor, multitasking, securitate, flexibilitate etc. Nici unul nu e mai bun decat celalalt in toate privintele, dar ce sa faci... Asa e cand nu stii. Ca sa le poti compara, trebuie sa le compari in anumite privinte. Si chiar si atunci raspunsurile vor fi subiective. Una e sa compari o distributie de Linux cu Windows-ul (care sunt complet diferite si poti pune intrebarea la general, dar raspunsul va fi structurat pe situatii) si alta e sa intrebi care mere sunt mai bune dintre cele rosii si cele galbene. Mai bune la aspect, la gust, care cresc mai repede, care sunt mai rotunde, la ce te referi?

Daca as putea, as vota intrebarea ca fiind una din cele mai irelevante de pe internet.

Daca nu stii la ce vrei sa le folosesti si in ce aspecte te intereseaza comparatia, nu poti primi un raspuns demn de luat in seama.