| anonima0 a întrebat:

Care este mai bun windows xp sau windows7?

8 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Le-am avut pe amblele, însă mi-a plăcut mai mult Windows 7. Este mai drăguț, mai util!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

XP e un sistem aproape terminat, iar in curand nu va mai dispune nici de suport din partea MS. Asa ca trecerea la 7 este cumva binevenita. Si stai calma, 7-le merge fara probleme cu placi video mai mici, doar ca nu te va ajuta la aplicatii gen Photoshop sau editare video. In rest, ca sistem, va fi ok.

| Carmen27 a răspuns:

Windows 7. happy

| maxb a răspuns:

XP e invechit si alte foarte multe gauri de securitate ceea ce rezulta la virusi (degeaba ai antivirus daca OS-ul nu este bine securizat)

@Victorleca12

XP e vechi de 12 ani.Zi tu ce programe nu merg pe XP.Ca jocurile noi de gen Crysis 3, F1 2012, etc. nici nu mai ofera suport pentru XP.

| ionutss a răspuns:

Daca ai un pc bunicel e mult mai bun win7 garantat.

| VictorL a răspuns:

Buna Windows XP e Cel mai Bun si la Programe si la Jocuri dar Windows 7 e Bun doar la Jocuri mai putin la programe.
Fa si tu o diferenta
Sigur ca XP e mai bun si mai puternit.
Windows 7 nu e mai bun dar e mai cool la model la designe dar Xp nu e chiar asa de frumos in schimb este bun.
Te sfatui sa consulti un specialist!

| JucărieLEGO a răspuns (pentru VictorL):

Ar fi cazul sa consulte. Cu siguranta n-o sa-i spuna si acela aceleasi ineptii ca tine.

| Latky a răspuns:

Win7 daca ai dula core palca video de 512+ si 2gb ram+
daca nu vrei sa te comlici baga XP