| xBlueAngel a întrebat:

Care laptop este mai bun Asus sau Acer?

16 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Am avut 2 de la Asus, 3 de la Acer.
Cele 3 de la Acer:
1 Acer a fost trimis in garantie dupa 1 an, s-a stricat hard-disk-ul si plus de asta avea o problema cu racirea se incingea destul de mult si nu in timp ci doar in cateva minute frigea. (era luat prin 2010)
al 2 lea era un netbook de la Acer, l-am scapat pe jos s-a spart display-ul(greseala mea) inca mai merge, dar doar jumatate de ecrane vizibila(lene sa il schimb)(era luat prin 2011)
al 3lea, dupa o perioada camera web cand mergea cand nu, era din aia rotativa, probabil vreun contact imperfect(era luat prin 2008-2009). Toate 3 inca functioneaza si in ziua de azi, dar 2 din ele nu mai am in posesia mea decat pe cel mic cu display-ul spart pe care l-am abandonat intr-un sertar(restul le-am dat pe la prieteni, rude)
Cele de la Asus.
Primul, nu am avut nici o problema cu el, merge impecabil si in ziua de azi, il foloseste fratemiu.(era luat prin 2011)
Al 2 lea este un laptop pentru gaming de la Asus, (ROG=Republic of Gamers). Avand in vedere utilizarea intensa (12h pe zi jocuri, plus alte 6h diverse chestii, download etc) incepea sa se incinga. Mergea aproape 24/24. Am schimbat pasta termica si totul a fost ok. Nu imi place touchpad-ul, nu neaparat un defect doar chestie de gusturi.(a fost cumparat pe la sfarsitul lui 2011) Inca il am, o sa il schimb curand cu un alt laptop de la Asus. Toate au fost noi. Tragi singur concluziile. Succes.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
A detronat Acer-ul calitativ de către Asus!
Pa, pa.

| Mwha a răspuns:

Eu chiar am un Asus ( acum am intrat pe el ) si e foarte bun, se misca rapid ( l-am scapat si de vreo 3 ori pe jos si nu s-a stricat deci e si rezistent. Deci categoric Asus > Acer. Funda?

| Niiiicu a răspuns:

Asus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Eu am laptop ACER de 4 ani de zile şi sunt mulţumită.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| charleslouboutin a răspuns:

N-are importanta firma. Uite-te la specificatii cand iti cumperi laptop.

| DeKoniec a răspuns:

Asus

| CrazyRat a răspuns:

Asus se afla in top 5 ca laptop-uri bune/rezistente etc happy

| dodo1530 a răspuns:

Eu iti recoman Asus, deoarece este mai performant, mai rezistent si are si un design mai dragutbatting eyelashes
Tata le are cu pc-urile si a achizitionat acum cateva luni chiar un Asus big grin
Inainte da, acerul are mai bun, dar acum Asus l-a depasit din punct de vedere al calitatii si performantei.
Sper ca te-am ajutat!

| Crouky a răspuns:

Mai depinde si de specificatii tehnice adica placa video, procesor etc. Eu cred ca Asus e mai bun decat Acer! Bafta!happy

| TimeeaBtrx a răspuns:

Lenovo e un laptop profesional un brand ft bun

| nfs10 a răspuns:

Asus

| JokeruROGaming a răspuns:

Asus

| Andrei_Denis_1999 a răspuns:

Asus, deoarece are rezistenta si racirea mai buna!

| V3KT0R a răspuns:

Acer