| OlteanAdrian a întrebat:

Care laptop este mai bun? http://www.pcgarage.ro/notebook-laptop/acer/156-aspire-e 5-572g-75mw-hd-procesor-Intel-core-i7-4712mq-23ghz-haswe ll-4gb-1tb-geforce-840m-2gb-linux-black? utm_source=price -ro&utm_medium=pricegrabbers&utm_content=price-promo&utm _campaign=Notebook%20%2F%20Laptop
sau
http://www.cel.ro/laptop-laptopuri/laptop-asus-x555ln_xx 058d-i7_4510u-1tb-4gb-gt840m-2gb-silver-l/?
As vrea sa imi puteti explica alegerea voastra...

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Acer-ul! Putin mai scump dar ai quad core de 3.3 ghz cu 8 thread-uri, celalalt are dual cu 4 thread-uri! Diferenta este mare!
Placile video la fel, hdd-urile la fel, RAM-ul la fel in rest procesoarele difera, bineinteles, alege Acerwinking iti mai cumperi 4 Gb RAM deoarece 4 sunt insuficienti! Faza cu doar 4 Gb RAM si procesorul quad si nVIDIA 840m este un fel de bottleneck adica ai dita mai procesorul, placa video care este destul de buna! dar RAM-ul total insuficient pentru programele grele, jocurile heavy etc...winking
Iti recomand windows 8.1 x64, din cate am auzit professional este mai bun pentru gaming, eu unul am enterprise, se misca mult mai bine in jocuri decat 7 ultimate pe 64 biti! Si mult mai fiabil si rapid!winking Nu uita de faza cu RAM-ul!