| InstinctPr3ciS a întrebat:

Care laptop ma sfatuiti sa il achizitionez? >==
1. http://www.altex.ro/......ndows-7-hp
2.http://www.altex.ro/......ndows-7-hp

ARGUMENTATI-VA RASPUNSUL!

12 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Dintre cele doua iti recomand Toshiba doar pentru faptul ca are placa video mai buna si cele mai bune baterii din lume. Sunt super suficienti 6 GB de Ram si de asemenea procesorul care este de ultima generatie Ivy Bridge. Nici celalt nu este rau dar asta as alege (pentru mine e foarte importanta placa video) Acum iti fac si eu o oferta mai buna decat cele 2 si mai ieftina -> http://www.itshoping.ro/......che-9.html
Cel mai mic pret la acest laptop era undeva pe la 37-38 milioane si acum il ai la 30 milioane + 4GB de ram CADOU.

Succes in alegerea ta!

| kteichd a răspuns:

Http://www.altex.ro/......ndows-7-hp

Deoarece:
Tip procesor Intel Core i5
Frecventa procesor (GHz) 2.5
Memorie maxima (GB) 16
Procesor placa video nVIDIA GeForce GT 630M (MAI BUNA DECAT I7)
Tip webcam HD
Bluetooth v4.0
USB 3.0 4
Cititor de carduri SD, miniSD / microSD, SDHC, SDXC, MMC
Altele Skype, Windows Live Essentials, Toshiba Video Player, 2D to 3D up-conversion, Toshiba Eco Utility, Toshiba PC Health Monitor, Toshiba Resolution+, Toshiba Web Camera Application, WildTangent Games Console
Sistem de operare Windows 7 Home Premium

| InstinctPr3ciS explică (pentru kteichd):

Kteichd, linkul care l-ai dat este eronat, datele pe care le-ai dat tu corespund la TOSHIBA, cred ca ai gresit linkul nu, si vruiai sa te referi la Toshiba, ca din cate vad eu TOSHIBA are acele specificatii.

| kteichd a răspuns (pentru InstinctPr3ciS):

Ai dreptate. Scuze pentru Link. Multumesc.

| kteichd a răspuns (pentru InstinctPr3ciS):

Da scuze... mersi stiu dar nu am cum sa modific.

| roormaf12 a răspuns:

Al doilea chiar daca are i5 e mai bun.Dar mai bine cumparati un PC de banii aia.Nu se merita Laptop.Laptopurile nu sunt pentru Gaming.

| GrimReapper a răspuns:

Pe 1 deoarece merge site-ul.happy

| llust a răspuns:

Http://www.altex.ro/laptop-asus-k55vd-sx068v-intel-core- i7-3610qm-2-3ghz-15-6-8gb-750gb-nVIDIA-geforce-610m-wind ows-7-HP
Deoarece:
Procesor Intel core I7
Pe langa Toshiba care este I5.
Procesorul face diferenta!
Plus ca Asus are 8Gb rami, Toshiba are 6Gb rami.

| InstinctPr3ciS explică:

Am hotarat, cumpar laptopul TOSHIBA, urmeaza ca zilele urmatoare sa il achizitionez!

| annytzatza a răspuns:

ASUS are specificațiile mai ok și e și mai calitativ.

| marcusnmc a răspuns:

Toshiba este de doua ori mai puternic ca Asus deoarece are i7 iar Asus are i5.

| InstinctPr3ciS explică (pentru marcusnmc):

Asus are - i7
Toshiba are - i5!winking
Uita-te mai bine!