| popescudorinel a întrebat:

Care placa video este mai buna? nVIDIA sau ati? sau amd?

Răspuns Câştigător
| AlexDaghiu a răspuns:

NVIDIA e forta mai ales ca daca a-ti observat ca la toate PC-urile de generatie chiar si laptop-urile numai nVIDIA pun.

12 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nvidia, apoi ATI și restul.Deși ATI au luat avans la vânzări comparativ cu nVIDIA, cei de la Nvidia se pare că se orientează spre calitate nu cantiate.Succes

| N0xEterniS a răspuns:

Amd nuuuu...dc? eu am amd de 4 Gb Radeon HD 7670M si este foarte buna, nici o problema.

| mihaixliquid a răspuns:

Ps,Ati si Amd sunt aceeasi, nu degeaba cand descarci sau descarcai driverul ori vreun soft al placi video te trimetea la AMD

| mihaixliquid a răspuns:

Mai intai axeaza-te pe tipul placi de baza, procesorul cat si arhitectura 32/86 sau 64 de biti cat si in cate straturi este procesorul si alte detalii de genul, crede-ma ca daca te duci la un magazin specializat si ii spui ce calculator deti si cat de inteligent este iti va spune ce merge ca uns, si sa nu uit daca ai processor amd iti recomand Ati/amd, mult succes

| popescudorinel explică:

Pai amd dc nu?

| popescudorinel explică:

Vreau sa imi iau laptop si ma streseaza gandul asta ca e notebook....http://www.cel.ro/......gb-win7-l/

| popescudorinel explică:

Dar placa video de la laptopul http://www.cel.ro/......gb-win7-l/ este buna?

| 1997biju a răspuns:

NVIDIA bai face fata la orice si ati e bun dar nVIDIA nu se bloceaza jocurile sau ceva de genu cea mai buna placa este de la nVIDIA quadro 6000 se pisa pe toate placile de grafica

| MartaGabriel a răspuns:

Ati desigur...si ti-as recomanda sa faci cumparaturi de la PcGarage sunt foarte de incredere si transportu nu costa nimic.
Si daca vrei poti folosi voucherul meu pentru a avea o reducere.Asta ii voucherul 7VL2WRI4

| DragosC3 a răspuns:

Nividia

| MihaitzaCarciu a răspuns:

AMD sigur
AMd produce seria HD 7000 care este mai buna decat seria NVidia GeForce 700

| Santimos a răspuns:

NVidia sigur...