| HidegTibi a întrebat:

Care Placa video este mai buna pentru jocuri 2015? Dau FUNDA!
nVidia Geforce GTX760 sau SAPPHIRE AMD Radeon R9 270X.

Răspuns Câştigător
| VladyXR a răspuns:

R9 270X ma, nu gtx 760 nu-i asculta pe altii, R9 270X o placa din 2013-2014, si GTX 760 din 2011, r9 e mult mai perfomant, verifica aici Far cry 4 ultra settings
https://www.youtube.com/watch?v=hpPd_lDaf2E

| Jipa95 a răspuns (pentru VladyXR):

:)) daca taceai filozof ramaneai.
http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-270X-vs-GeForce-GTX-760

| HidegTibi explică (pentru Jipa95):

Acum seriozitate.Stiu ca R9 este mai noua dar din cate am vazut GTX760 e mai buna

| VladyXR a răspuns (pentru Jipa95):

Stii ceva? Pissing "OFF" pe site-ul ala.

| Jipa95 a răspuns (pentru VladyXR):

Nu este chiar cum crezi tu. S-au facut teste sintetice pe aceste 2 placi video, nu in jocuri. 760-ul este clar cu 15-20% mai bun decat r9 270x.
Si ce-ai aratat tu chestia aia cu far cry 4, ei bine sa stii ca testele s-au facut pe un joc patetic, prost optimizat. Mai documenteaza-tewinking

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Gtx 760, daca vrei o placa video mult mai buna ca si sistem de racire, consum si eficienta. Si este cu 15-20% mai performanta decat r9 270x.

| HidegTibi explică (pentru Jipa95):

Atunci gtx 760 e mai buna ca R9 270X?

| Jipa95 a răspuns (pentru HidegTibi):

Da!

| AdrenalinTm a răspuns:

SAPPHIRE AMD Radeon R9 e mult peste asteptari