| AlexX90 a întrebat:

Vreau sa-mi iau sistem gaming, dar nu prea stiu ce placa video sa-mi aleg pentru gaming dintre cele doua pentru ca sunt cam in aceeasi bani amandoua :
-nVidia Geforce GTX 670 2GB

-amd sapphire Radeon r9 270X Dua-l X 2 Gb

Mentionez ca vreau sa folosesc sistemul pentru GAMING!
Cel mai detaliat raspuns primeste FUNDA!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nvidia este net superioara deoarece procesorul are mai multi tranzistori iar frecventa memoriei este mai mare.
Calitatea imaginii va fi ma buna si vei avea un fps mai bun in jocuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acuma depinde si care este bugetul, zi-mi ce suma ai aloca maxim si poate iti gasesc o varianta mai buna. (raport calitate/pret)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce componete mai ai la pc...

| alin16y a răspuns:

Salut, probabil te referi la 660 pentru ca 670 e din alta "liga", atat ca performanta cat si la pret. In cazul asta r9 270x este cam cu 10% peste 660.