| z0rel a întrebat:

Care sa il aleg?
Laptop Lenovo Z50-70,Intel Core i5-4210U pana la 2. 7Ghz, 15.6", 8GB, 1TB+8GB cache, nVIDIA GeForce GT 840M 4GB DDR3
Sau
Lapto Lenovo g510, Intel Core i5-4210M pana la 3. 2Ghz, 15.6",4GB,1TB,AMD Radeon R5 M230 2GB, DDR3
nu ştiu care sa il aleg. tinand cont si de procesor care mil recomandato pentru jocuri? funda!

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Al II-lea e o panarama daca tu vrei sa vezi jocuri cu ala, eu am sa rad laughing

| OnuOnulică a răspuns:

Ambele sunt foarte bune.
Dar eu as merge pe varianta 2 happy

| gelu1970 a răspuns:

Al doilea. procesorul e superior, iar mie personal nu imi plac graficile nVidia. insa asta depinde de fiecare. tu alege ceea ce crezi ca indeplineste mai bine cerintele tale.

| z0rel explică:

Dc spui ca al 2lea e o panarama?

| Soundwave214 a răspuns:

Iti recomand sa ti-l cumperi pe aldoilea. (Lenovo g510) Eu am PC AMD quad-core cu 3. 7GHZ si o placa video nVidia GeForce GTX 650 cu 2GB... Poate sa imi ruleze BF4 cu setari video low-medium, si prinde in jur de 30-45 FPS... In general jocurile nu prea necesita mai mult de 2GB la placa video.

| Rmnionut a răspuns:

Ia-l pe primul parerea mea este ca are dotari mai bune!