| Ercjiaai a întrebat:

Care sistem este mai bun pentru GAMING. Nu o sa folosesc PC-ul pentru operatiuni cum ar fi editatul, rendering-ul etc.
1) AMD FX 8350+ Radeon R9 270 2 GB+12 GB RAM
2) Intel Core I5 4460 + GeForce GTX 760 2GB+ 12GB RAM
Celelalte componente cum ar fi sursa, carcasa, plac de baza nu o sa fie o problema prea mare presupun.
In concluzie, care si de ce?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1176592/ - poti renunta la placa de sunet si sa pui mai putin ram si ajungi aproape de 4000. Saau... o varianta pe AMD - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1099037/ - la care mai poti plusa pe RAM sau sa pui un FX-8350 in locul lui 6300. Decizii, decizii...

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

In principiu a doua. Fiindca de-aia, dar 760 e deja trecuta. Fie sari direct la 16 gigalai, fie ramii la 8 si diferenta o bagi in placa video. Despre ce buget discutam pentru toata unitatea?

| Ercjiaai explică (pentru KodrutZ):

In principiu, bugetul este de 3500-4000 lei. Insa daca mi-ati putea recomanda un sistem si mai bun in aceasta suma ar fi ideal.

| KodrutZ a răspuns (pentru Ercjiaai):

Multzam de funda, nu uita de codul de reducere sa il folosesti. In vreo 2 ani poate fac bani de mouse nou din comisioane, lol.

| KodrutZ a răspuns (pentru Ercjiaai):

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1176592/ - poti renunta la placa de sunet si sa pui mai putin ram si ajungi aproape de 4000. Saau... o varianta pe AMD - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1099037/ - la care mai poti plusa pe RAM sau sa pui un FX-8350 in locul lui 6300. Decizii, decizii...

| kar1GaNNN a răspuns:

Clar a doua varianta adica Intel Core I5 4460 + GeForce GTX 760 2GB+ 12GB RAM

| Anonymash a răspuns:

Eu as zice sa combini : i5 4460 + AMD R9 270 sau AMD-FX 8350 + nVidia GeForce GTX 760... doar o parere