| AgentBomboana007 a întrebat:

Care stie de unde sa cumpar un windows 8, bun, in romana, cu licenta, mai iestin(pana in 5-6 milioane) de pe site-urile urm: eMAG, Altex, DoMo.

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Cumpara un windows 7. inca il mai vand cei de la Microsoft. o sa iti para rau ca ai dat banii pe 8

| AgentBomboana007 explică (pentru gelu1970):

Pai dc? :I
Eu am vorbit si m-am informat si mi s-a spus ca windows 8 ii mai bun. ii mai bun 7?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand windows 8.1, daca tot dai banii pe el. Il gasesti la eMAG, la un pret bun:
http://bit.ly/1AcRr9A

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca ai mers pe principiul ''daca dau mai multi cu piatra in balta, dau si eu''. Alege windows 7, ca asa ti-au spus niste paraleli in domeniu, ca asa au auzit si ei la vecinu', nu ca le-ar fi testat ei. Ce argumente ti-au dat ca e mai bun windows 7? In primul rand windows 8 consuma mai putine resurse decat 7, si merge mai fluent, si cel mai important, are o compatibilitate mai mare cu aplicatiile. Oricum alegerea iti apartine, nu eu dau banii pe el.
Bafta!

| AgentBomboana007 explică:

Va multumesc la toti, dar mai am si eu o intrebare! se poate instala pe mai multe laptop-uri? nu ma pre pricep cu windows-urile. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru AgentBomboana007):

Stai linistita ca unii vorbesc din auzite sau numai sa se afle in treaba, cand de fapt sunt habarnisti. Mergi pe windows 8.1 cu incredere, eu le-am utilizat pe ambele si stiu ce vorbesc. Nu poti sa il instalezi pe mai multe dispozitive cu aceeasi licenta, pentru fiecare laptop in parte iti trebuie cate o licenta diferita.

| AgentBomboana007 explică (pentru anonim_4396):

Mss de ajutor, dar eu nu ma pre pricep cu astea asa bine. daca vrei ma mai poti ajuta? te rog!
EX:
daca cumpar un windows cu licenta... se foloseste doar la un laptop? daca vreau si pentru celalalt mai trebuie sa cumpar un windows sau cum?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AgentBomboana007):

Daca vrei si pentru celalalt laptop, iti mai trebuie inca un windows cu alta licenta, deci alta achizitie.

| AgentBomboana007 explică (pentru anonim_4396):

Pfoaiii...groaznic! oricum mss mult!

| Treistariustar a răspuns:

Poti cumpara windows 8 de aici http://bit.ly/1pAskZS dar zice bine gelu este mai bun 7 decat 8

| helpfriends a răspuns:

Salut,
Recomand PC Garage.

http://www.pcgarage.ro/......it-romana/