| cazingo a întrebat:

Care sunt avantajele folosirii aplicatiilor Windows: Calculator, Notepad si Paint?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Calculator folosesti pentru calcule, in loc de calculator de buzunar.
Notepad folosesti pentru scriere notite, texte simple, eventual secvente de programe.
Paint poti folosi pentru desenare simpla, eventual mici corecturi pe poze.

| Dismally a răspuns:

Notepad este util, il poti folosi atat la texte simple cat si la programare. Paint nu l-as folosi decat pentru o captura de ecran poate...

| Illuminati2016 a răspuns:

Paint pentru printscreen + Ctrl+V + Export as PNG funda?

| RobertVasileAlexandrescu a răspuns:

Avantajele sunt ca iti poti cumpara jaluzele de la minimarket cu 24 de lei daca ai noroc sa ai reducere la perne de calitate 1