| oldschoolrom a întrebat:

Care sunt caracteristicile pe care trebuie sa le stiu cand imi aleg un telefon Smartphone la CAMERA FOTO? La unele aparate apare 8 mpx insa nu doar asta e important, daca numarul de mpx este mare inseamna ca se vede foarte bine.

Parerile voastre, un articol ceva sa stiu la ce sa ma uit cand imi aleg un telefon Smartphone pentru ca pe mine ma intereseaza mult si asta.

9 răspunsuri:
| Criiss16 a răspuns:

Buna. Daca o camera foto are mai multi mpx, nu inseamna ca neaparat e mai buna. Mpx sunt pentru ca in momentul in care poza se vede pe un dispozitiv mai mare, sa se vada clar. Sau daca vrei sa imprimi o poza intr-un format mai mare. Nu stiu daca ma explic. De obicei e important senzorul, dar la telefoane de obicei e necesar sa te uiti la mpx.

| oldschoolrom explică (pentru Criiss16):

Am zis pentru cine se pricepe sau are un articol interesant, asa si eu cunosc ce ai scris aici.

| Grimmjow69 a răspuns:

Un telefon cu o camera foarte buna trebuie sa aiba: autofocalizare, blitz dual led, stabilizator de imagine, functie de reducere a efectului de ochi rosii si functie de detectare a fetei.

Ai aici cateva telefoane foarte bune: http://www.yoda.ro/mobile/top-telefoane-cu-cele-mai-bune-camere-foto.html

bafta!

| oldschoolrom explică (pentru Grimmjow69):

Mersi, cel mai bun telefon pentru camere de DUAL SIM ai idee?

| Grimmjow69 a răspuns (pentru oldschoolrom):

Recomand un Allview p5. Im place mult designul, sistemul de operare este iarasi bun + ca are o camera de 8 mp focalizare si toate alea.

| oldschoolrom explică (pentru Grimmjow69):

Alldro?

| oldschoolrom explică (pentru Grimmjow69):

Eu detin Allview P5 Alldro si sunt dezamagit la camera foto.

| NeoRo a răspuns:

Nr. de MB cu care este dotata camera de la respectivul smartphone-ului si rezolutia (daca este 1080p - FULL HD la 1920x1080 pixeli sau 720p - 1280x720 pixeli etc.)