| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune site-uri care testeaza viteza internetului meu?

16 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Http://www.speedtest.net
Incearca cu serverul din New York.
Shin.

| Ellena a răspuns:

Http://www.vitezamea.ro/ eu doar pe asta il stiu:D

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Speedetest e cel mai bun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu iti descarci programul: Net Meter? e cel mai bun si cel mai sigur, pentru ca pe siteuri online ba iti arata ca ai o viteza mare ba iti arata ca ai viteza mica.
http://www.softpedia.com/progDownload/Net-Meter-Download-26880.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu totusi prefer un program care imi arata in timp real viteza si cum aceasta isi schimba viteza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mata.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sped test

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.efergus.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

| dEutSa_8892 a răspuns:

Http://www.gazduire.ro/

si cauta in josul paginii

Dependent de viteza? Testeaz-o inainte de comanda;)

| victoria_8973 a răspuns:

1) Speedtest.net - www.speedtest.net
Dintre toate testele pentru viteza internetului, acesta este de departe cel mai bun. Este rapid, gratuit, cu o grafica atragatoare si un display in forma de vitezometru. Aveti la dispozitie o lista foarte mare cu locatii, astfel, rezultatele sunt foarte corecte si locatia este gasita in functie de adresa IP.

De asemenea pe acest site se mentine un jurnal in care se inregistreaza toate testele facute de dvs, rezultand un grafic pe care-l puteti posta online.

2) AuditMyPC.com - www.auditmypc.com
Un alt site care va da rezultate excelente. Chiar daca nu aveti o lista de locatii, rezultatele sunt usor de citit si sunt destul de corecte.

La fel ca marea majoritate a site-urilor de acest gen, testeaza atat viteza la download, cat si la upload. (sursa: itips.ro)

| Alexandru_Musat_1989 a răspuns:

Un program care iti arata in timp real viteza pe care o ai e si SpeedConnect