| Madayna a întrebat:

Care sunt diferentele intre Samsung Tab 3 de 7 inch si 10.1 inch?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5422&idPhone2=5491
Difera rezolutia ecranului, diagonala ecranului, greutatea, dimensiunile si grosimea, procesorul(Cel de pe 10.1 este superior), versiunea stock de android, 10.1 are aparent 4.2.2 vs 4.1.2; si bateria.

8 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Pai dimensiunea ecranului ar fi prima diferenta apoi depinde de model pot fi diferente de procesor/memorie interna/conectivitate/SO/etc

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Inch e o unitate de măăsură asemănătoare centimentrului. 7 inch sunt mai puţini decât 10. Deci Samsung Tab 3 de 7 inch are dimensiunea ecranul mai mică decât 10.1 inch. Pentru că 7 e mai mic ca 10.
Succes!

| Madayna explică (pentru PedoBarbie):

Stiu si eu ca 7 e mai mic decat 10. Ma refeream la functii, daca exista mare diferenta intre ele.

| PedoBarbie a răspuns (pentru Madayna):

Diferenţa e de mărime.

| Shafters_Artick_1991 a răspuns:

Procesorul ramul ecranul.

| Crz23 a răspuns:

Este mai mare ca dimensiune.

| Killua a răspuns:

Acel inch se refera la diagonala ecranului tabletei. cu cat este mai mare cu atat tableta va fi mai mare
7inch=17.78cm
10.1inch=25.6 cm
Eu as opta pentru cea de 10 inch am si eu un Samsung galaxy tab 2 de 10 inch si sunt chiar foarte multumit.