| anonim_4396 a întrebat:

Care Windows este mai bun pentru un pc cu urmatoarele specificatii :
4GB RAM
Procesor Intel Celeron
HDD HGST de 500 GB
Windows 10 sau 8.1?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

8si 8,1 sunt castanele 2si 3 dupa Vista care ocupa locul 1

| Clorox a răspuns:

Ar merge mai bine 7winking

| Kinus12 a răspuns:

Window 8.1(recomandat) dar ar merge bine şi Windows 10
Dar aşa am auzit că nu peste mult toate sistemele de operare windows o să primească un update automat la 10

| Zdog a răspuns (pentru Kinus12):

Aveam 8.1 pe el ( preinstalat ) si azi am facut update la 10 si nu prea imi place cum merge si vreau sa-i fac downgrade la 8 deoarece HDD e cam zgomotos si mi-e frica sa nu-l stric...mai ales ca-i nou.Ce zici? merita sa-i fac downgrade avand in vedere ca nu peste mult o sa isi faca update la 10 automat rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat