| CatalinDNK a întrebat:

Castile de la telefon le pot folosi ca sa vb pe skype cu prietenii? Si daca da, cum? Le bag in mufa roz?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

In mod normal, castile nu pot functiona ca microfon pentru pc, dar unele surse arata ca, daca faci unele setari audio din Windows, nu e exclus sa se poata folosi in aceasta maniera.
Noteaza-ti fiecare modificare facuta, ca sa stii sa le readuci la starea initiala, in caz ca rezultatele nu sunt cele asteptate.
https://www.youtube.com/watch?v=oPyCJr9-dws

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai întâi lasă-te de Skype și ia Discord

| CatalinDNK explică (pentru anonim_4396):

Am dat un exemplu! Mai nou toti prietenii mei folosesc Discord. Si am sa incep sa folosesc si eu. Mi s-a stricat microfonul si voiam sa asflu daca merg castile ca sa nu mai imi cumpar altul anul asta. happy

| BIoody a răspuns:

Ce mufa? Castile cu mufa roz sunt casti stereo sau multimedia, nu trebuie doar mufa jack eventual dar nu iti trebuie neaparat casti, poti vorbi cam pe orice telefon chiar si vechi doar sa aiba andorid, poti folosii orice casti dar mufa doar jack pentru auzit poti folosii pentru ca mufa pentru microfon nu e nevoie telefonul are deja microfon big grin

| CatalinDNK explică (pentru BIoody):

Ma refer la PC. scuze ca am uitat sa mentionez happy

| BIoody a răspuns (pentru CatalinDNK):

Infine e acelasi lucru happy, doar ca aici trebuie si mufa roz bagata bine intales ca alfel nu te aud trebuie bagate ambele mufe si cea verde si cea roz daca ai casti multimedia sau gaming bft happy

| CatalinDNK explică (pentru BIoody):

Multam

| Denis41 a răspuns:

Pe pc ca sa vb cu prieteni pe skype iti trebuie un microfon castile le folosesti doar ca sa nu se auda ce vorbesti sau ce asculti FUNDA?

| GabrielAntony a răspuns:

Da, si daca ai microfon la casti atunci se aude mai bine ce vorbesti.