| anonim_4396 a întrebat:

Cât ar trebui să țină bateria unui laptop modern în mod normal? Eu am unul de prin 2006 pe care-l folosesc ocazional dar numai încărcat la priză căci bateria nu ține mai mult de 15-20 de minute.

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

"Eu am unul de prin 2006 pe care-l folosesc ocazional dar numai încărcat la priză căci bateria nu ține mai mult de 15-20 de minute."

YOU LUCKY DOG

dupa 14 ani, daca bateria tine 5 minute atunci e o minune a naturii

bateria unui laptop tine un an, sunt laptop-uri cu garantie 5 ani dar doar un an la baterie

iar in cat timp se descarca, DEPINDE, de laptop, de cat si cum il folosesti, etc. erau laptop-uri think pad la care bateria tinea 12h si puteai pune si una externa si tinea pana la 36h

in schimb unul de gaming s-ar putea sa tina 1h cand te joci

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La inceput la mine tinea bateria in jur de 6 ore. Acum nu tine mai mult de 3 ore. Il am de 5 ani.

| sierra1 a răspuns:

Cu hd - 2-3 ore
cu ssd, dublu

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca il ai de prin 2006 si inca tine bateria 15 minute sa zici mersi!

| Sofer a răspuns:

În mod normal peste 3 ore.

| NLS a răspuns:

Al meu e din 2012 și tine între 4 ore și 6 ore, depinde cum il folosesc și pe cât e luminozitatea. (mobile workstation cu 6 celule)

Dar un laptop nou ce are doar 2 celule nu ajunge la 4 ore nici cu slujbe pe Windows 10, asa cum îl folosesc eu pe al meu.

| PainTech a răspuns:

Mai mult de 20 de minute, asta e sigur.

Cateva ore. Depinde de laptop, de ce aplicatii folosesti si de marimea bateriei. E normal ca capacitatea bateriei sa scada in timp, mai ales ca e destul de vechi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde. La mine ține cam vreo 6-7 ore, dar depinde și de laptop. Dacă sunt foarte ieftine, ține mai puțin.