| matrix100 a întrebat:

Cat consuma un gard electric?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu gardul consuma, ci convertorul (generatorul) de tensiune, dar o putere foarte mica (sub 10W pentru un gard de cativa kilometrii lungime), daca instalatia este facuta profesionist.

9 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

La fel de mult cât consumă o priză.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

Raspuns eronat. Prizele nu consuma nimic.
Consuma ceea ce conectezi in priza.

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu chiar nu prinzi o ironie? Câți ani ai 13?

| mont a răspuns:

Spre zero cât timp nu curentează pe nimeni.

| nukeyly a răspuns:

Ce soc in volti amperi iti poate da un gard de asta clasic pentru animale?

| anonim_4396 a răspuns (pentru nukeyly):

Curentul e mic de ordinul miliamperilor, tensiunea difera de la un model la altup, dar cam 200-300 V

| zetisonu a răspuns:

Music videos continue to be a https://geometrydashfree.io dynamic and influential medium that pushes the boundaries of artistic expression.

| zeldaou a răspuns:

The Autostart function of Gimx is https://2048cupcakes.io/ undeniably the best way to initiate the software.