| 09Ioana09 a întrebat:

Cat costa aproximativ să-mi pună cineva un windows 10?

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Instaleaza-l singura,
sau roaga un prieten care stie sa te ajute. Sau prietena, exista si fete care se descurca foarte bine la capitolul acesta.

Ai nevoie doar de un stick de 4 sau 8 GB,
preferabil USB 2.0 daca sistemul e mai vechi si are inca atat mufe USB 2.0 (mufele negre) cat si 3.0 (mufe albastre).

Daca sistemul e mai nou de 2 ani, ar trebui sa mearga de pe stick din generatia 3.0 (mufa albastra).

Mai ai nevoie de un PC / laptop functional, cu minim Windows 7, pentru descarcarea imaginii si scrierea pe stick.
Poti apela la un vecin sau prieten pentru asta. daca PC-ul tau e nefunctional.

In clipul indicat de Nemessys se indica sa scrii continutul imaginii direct pe stick. E ok si asa, insa uneori apar probleme de scriere, (din cauza utilitarului tampit creat de Microsoft) si instalarea se va bloca.
Pasul mai inteligent e sa salvezi pe PC o arhiva ISO cu kitul sistemului de operare pe care tocmai l-ai descarcat de pe pagina Microsoft, si sa il scrii pe stick folosind Rufus.
Pare complicat, insa nu e.

Daca doresti am facut un tutorial de instalare pentru cineva care era paralel, si tot a reusit cu ajutorul meu. Ti-l pot trimite pe privat.

| flixbuster a răspuns:

50 lei, plus sau minus.

| Alexuţ02 a răspuns:

30-40 la service

| Zaygon a răspuns:

Eu iau 50 cu tot cu drivere si dau garantie 30 zile.

| iwefgOficiall a răspuns:

Pe 30 de lei fac si eu doar ca este drumul pana la tine trebuie platit!