| Nane a întrebat:

Cat costa o placa de retea? daca imi iau o placa de retea s-ar putea sa nu imi mearga? depinde si de ce unitate am?

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Cum ziceau primii doi, o placa de retea gasesti si la 10 lei si nu e mai buna decat aia cu 100. Cam toate sunt pe 10/100mb/s si intra pe acelasi slot pe care il au toate placile de baza de vreo zece ani incoace, un PCI simplu.

| UNfriendLY a răspuns:

10-20 ron (nu depinde ca doar nu o ai antica)

| doar.pt.voi. a răspuns:

Orice e posibil. O placa de retea costa peste 100 ron.depinde si de firma.depinde si de unitatea ta si sa nu mearga.Mai bine du-te la un depozit ceva de calculatoare si o sa-ti spuna cei de acolo ce e de facut. sper ca te-am ajutat. baftahappy

| vm_8252 a răspuns:

În jur de 15-20 RON. Îţi merge atâta timp cât ai un slot PCI liber pe placa de bază. Sloturile PCI sunt alea albe de lungimea aproximativa a unui pachet de tigari.