| Denila123 a întrebat:

Salut, cred ca s-a ars placa de rețea la unitate, ma poate ajuta cineva, ce as putea cumpărar, un adaptor fara fir sau adaptor cu fir, dau funda.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti cumperi o placa de retea PCI de 10/100/1000 si il montezi in calculator.
La pornire, intrii in BIOS si interzici placa de retea (net, Lan) on_board, dupa care salvezi modificarea si repornesti calculatorul.
In continuare vei folosi noua placa instalata (nu cel vechi, on_board! ).

| Denila123 explică (pentru Bula):

Si dacă asi cumpăra n-ar merge cu el,://www.smartprotection.ro/smart-adaptor-din-usb-in-cablu-retea-internet-rj45/

| Bula a răspuns (pentru Denila123):

Prin USB ti se scade viteza netului foarte tare, nu recomand, doar in caz extrem.

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Omboard? se gaseste separat cumperi alta placa de retea 20-30 lei