| zer0 a întrebat:

Cat de bun este un procesor AMD Athlon 64 x2 Dual Core 4000+ 2.10 ghz?

Răspuns Câştigător
| MaxX_7703 a răspuns:

Pentru gaming deloc. era bun prin 2008. dar nah. zi. mi ce buget ai sa iti recomand eu ceva bun happy

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Nu e cine stie ce in ziua de azi, dar nici la vremea lui nu a fost prea stralucit.
Din cate stiu, socket-ul e AM2 => un mare fsss.
65nm tehnologie de fabricatie => nucleu destul de fierbinte => capacitate mica de overclock. happy

@ronin - s-a cam dus seria core2duo de la Intel, acum la putere sunt socket-urile 1156.
i3-ul => dual core cu HT deja depaseste bine de tot e8400-le tongue

| ronin33dan a răspuns:

Cauta si ia-ti un dual core de la Intel E8400 are frecventa de lucru de 3, 0Ghz si nici nu se incalzeste exagerat ceea ce te ajuta enorm in jocuri.Mai adauga si ceva ram cat iti permite bugetul, dar sa fie de la 2Gb in sus.

| zer0 explică:

@ MaxX mersi da nu vreau sa cumpar ci doar vroiam sa stiu cat de bun ebig grin.

| BoBBy a răspuns:

Putini ghz