| Anonimuserr a întrebat:

Cum se overclockeaza un procesor AMD Athlon 2.10 Ghz 4000+ Dual core? As dori sa mi-l overclockez, am 2 GB DDRam. Si nu stiu cum se overclockeaza.

5 răspunsuri:
| Anonimuserr explică:

Bine ca lucrezi tu in domeniul IT. Oricum nu am gasit cum se overclockeaza, ma puteti ajuta pas cu pas?

| Anonim0100 a răspuns:

Pai fi atent:te duci in Bios la optiunea Oc tweaker, sau overclock sau cum este la tine si vei avea mai multe optiunu eu am overclockat un amd 4450e la 3.03 schimbi voltaju la procesor il faci de 1, 47, 150 ca sa fie stabil maresti multiplicatoru x16 poti sa il pui, si tot asa dar ai grija e pericols.

Multa bafta, sper ca ai inteles ideea.

| para001 a răspuns:

Daca nu lucrezi in domeniul IT lasate

| sdhashsah a răspuns:

Eu spun sa o lasi balta ca nu e ceva ce poti face doar cu cunostinte minime sau deloc. Primadata documenteazate bine si nu aici ca nu va avea nimeni rabdare sa-ti explice pe-delete, si dupa aia incearca ceva.