| anonim_4396 a întrebat:

Cat dureaza sa se confirme identitatea unui cont de Facebook? O prietena nu isi poate accesa contul sub nicio forma. Si-a incarcat permisul si am trimis adresa mea de mail. Scria ca aprobarea va fi trimisa pe adresa mea. A mai patit cineva asa?

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Da, mie narozi aia mi-au dezactiovat contu.Am suparat pe multi pe Facebook.S-au strans retardatii care au dat report la cont, 4 5 6 conturi si bam,cont dezacivat, domne, ca factura, ca permis, ca buletin.Le-am trimis buletinu si permisu, nimic frate, tot la fel a ramas contul blocat, da-i in familia ma-si cu zuckerbergu lor cu tot.Sunt nesimtiti si neseriosi.Deci?

| eckblume a răspuns (pentru Liviu):

Ce aiurea... Ei nu i-a raportat nimeni contul. Mi-a explicat la telefon, dar nu prea am inteles cum s-a intamplat asta. A zis ca s-a deconectat, a introdus parola. Ii afisa "parola incorecta". Pana la urma a mers, a schimbat iar parola din telefon. Dupa i s-a deconectat si ii cere incontinuu "securizeaza-ti contul, confirma identitatea". A incercat chestia cu dispozitivele dar nu putea accesa nimic. A incercat cu recunoasterea etichetelor, comentariilor si degeaba. Are incarcat permisul de conducere. Am trimis pe adresa mea de mail, fiindca pe a ei nu mai stie parola. E foarte nerabdatoare si nervoasa. Ma intreaba cand apare aprobarea asta, iar eu nu stiu ce sa ii spun. Poate mai e cineva in situatia ei si a primit totusi raspuns.

| Liviu a răspuns (pentru eckblume):

Eu sunt, am aproape juma de an, de cand ma mint libidinosi aia ca imi fac la loc Facebook, nimic.Am renuntat, m-am mutat pe Instagram, tot al lor e dar ma rog.

| eckblume a răspuns (pentru Liviu):

Inteleg, imi pare rau. Daca in cateva zile nu apare aprobarea isi va face alt cont

| Liviu a răspuns (pentru eckblume):

Degeaba faci alt cont, se va intampla la fel in mare parte. Trebuie sa intelegi ca facebooku este coordonat dupa un algorim INFECT, care se presupune ca daca mai multi oameni iti dau ca nu e contul tau, til blocheaza.Asta am patit si eu, si asta a patit si prietena ta.

| Celcestietot a răspuns:

Eu nu am patit, dar maxim 1 saptamana ar trebui sa dureze confirmarea identitatii, asa stiu happy.