| RalooKee a întrebat:

Cat inseamna 500MB/luna trafic de internet pe mobil, tinand cont ca as avea un HTC Wildfire S? Daca in fiecare zi as intra pe youtube, facebook, yahoo si putin pe google sa gasesc informatii, cat as consuma? Exista vreun mod prin care sa-mi verific consumul?

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Eu am un program mobile guard si l-am setat sa-mi bage o bara si sa-mi arate cati mb am consumat luna asta

| emmyl a răspuns:

Pentru mobil 500 e destul de mult. De exemplu o pagină simplă nu are mai mult de 100 kb. Una foarte încărcată cu poze are cam 300-400 kb. Dar pe Youtube, Mes, se consumă mult mai puțin. Dacă stai 4-5 ore pe zi pe mes și cred că tot nu consumi tot traficul. La ORANGE poți suna la *132# și afli ca trafic mai ai

| Draagos a răspuns:

Inseamna putin happy pe mine mi-a ajuns 250mb 4zile, stand aprox o ora pe zi, cand am fost plecat in concediu.am intrat normal,pe mess, pe facebook, youtube si alte site-uri.

| Blu3on a răspuns (pentru Draagos):

Probabil ai fost in concediu intr-o tara straina, taxa fiind mai mare pentru net.