| anonim_4396 a întrebat:

Cat va tine bateria pe telefonul vostru cu Android?

8 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Maxim 3 zile la folosire moderata, o zi la folosire intensiva ( net, muzica, apeluri, jocuri) -Motorola Defy

| Wehrmacht a răspuns:

Pana la 9 zile.Am galaxy gio.Cand il cumparasem tinea putin pentur ca erau netul si wi-fi-ul activate.

| DCSHOE a răspuns (pentru Wehrmacht):

Si eu am galaxy gio si nu ma tine 9 zile. Daca nu prea il folosesc ma tine cam 2-3 zile, iar daca stau pe net sau vb prin mesaje, la telefon ma tine o zi. Cum te tine 9 zile? straight face

| Wehrmacht a răspuns (pentru DCSHOE):

Dezactiveaza wi fi si nettu din setari cand nu le folosesti ca consuma mult.Cand nu stai pe net.deactiveaza pachetul de date din setari. wirrles si retea retele mobile.

| stanly7 a răspuns:

Conteaza ca e cu Android, sau cati mAh are bateria, marimea ecranului, cat stai cu el pe net etc?

| Rachelyna a răspuns:

O zi daca il solicit, scriind mesaje si folosind undele aplicatii, ascultand muzica.Insa daca il folosesc doar pentru a vorbii, ma tine 2-3 zile. Conteaza foarte mult sa iti inchizi aplicatiile inainte de blocare, mie mi-a sporit viata bateriei destul de mult

| maryan940502 a răspuns:

2 ore :d

| metalmaiden a răspuns:

Nu tine mult deoarece sunt multe procese ce functioneaza simultan, dar ca sa imbunatatesti viata bateriei trebuie sa faci download la Advanced Task Killer de pe Android Market si apoi sa ''omori'' aceste procese.Viata bateriei se va prelungii simtitor... sper ca am fost de folos