| RM94 a întrebat:

Cateodata imi da o eroare la PC, apare o imagine albastra si zice ceva de memory management. Ce problema are?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Se numeste "Moartea Albastra".
Daca e problema cu memory management, inseamna ca nu-ti functioneaza corect memoriile RAM.
Cauza exacta se poate face doar printr-o testare riguroasa, la service.

| RM94 explică (pentru Bula):

"Moartea"? Adica se poate strica PC, fizic vorbind?

| Bula a răspuns (pentru RM94):

Nu, asta este denumirea ecranului albastru, plin cu textul de eroare, cand se blocheaza PC-ul. happy
Probabil ai un TAM defect sau care nu face bine contact. Trebuie testat.

3 răspunsuri:
| MSM12 a răspuns:

Incerca sa scoti si sa pui corect placutele de RAM