| viorel2c a întrebat:

Cati dintre voi folosesc programe cu licenta, gen Windows? Intreb asta pentru ca multi cand dau un raspuns nu uita sa mentioneze si legalitatea lor. Dar, asa, real, intre noi, cati aveti licenta pentru toate programele pe care le folositi, pentru muzica ascultata, pentru filme etc?

Răspuns Câştigător
| fisshu a răspuns:

Sincer eu toate programele si softurile le am de la prieteni sau de pe net

9 răspunsuri:
| viorel2c explică:

Ma refeream la softul si la media pe care le folosim acasa.Am dat bani pe ele?

| viorel2c explică:

Si office-ul, antivirusul, muzica, filmele le aveti pe toate cumparate, pentru ca se pare ca pirateria depaseste 70% in Romania?

| viorel2c explică:

Este exact asa cum ma asteptam; Vreo 2-3 au licenta la Windows dar pentru celelalte, nimeni, nimic.In rest noi ii sfatuim pe altii sa cumpere cand de fapt nu o facem nici noi.Pentru ca e mai bun si gratis daca e piratat.Asta face parte din sistemul nostru de gandire.

| tttitooorp a răspuns:

Nu am cumparat nici-un soft pentru ca sunt prea scumpe. Daca as fi dat bani pe tot ce am in pc, m-ar fi costat milioane. De unde sa am atatia bani in Romania?

| LuS[z] a răspuns:

Eu am dat o gramada de bani pt.cd-ul de la windows si mai am licenta la vlc

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, uite eu ma numar printre cei ce au licenta la mai multe programe cu care lucrez, dar iti pot spune ca raspunsurile care le dau mereu sint din cultura mea generala si nu copiate de pe net, cum am vazut in f multe cazuri. Poate si mediul in care lucrez ma face sa fiu in regula cu programele care le utilizez, dar parerea mea este sa nu uitam ca ceea ce spunem trebuie sa fie din intelectul nostru nu copiat dupa altii.

| hugin a răspuns:

Eu am vut noroc Am cumparat un calc cu Windows preinstalat si in rest cam folosesc programe free

| CriSslsa3 a răspuns:

Eu am folosit. Dar nu programe.Ma jucam jocuri cu licenta. Vreo 60 minute(1 ora).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu mi-am cumparat windows odata cu laptopul. nu am nimic cu furaciune big grin