| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Cati lei va costa rtx 3080 super, având în vedere ca un 2080 super gigabyte costa undeva la 3700 de lei, msi xtrio 4100 de lei iar strix-ul costa 4500 de lei?

Răspuns Câştigător
| MagicOneT a răspuns:

Nu cred ca o sa se mai numeasca "super", o sa fie doar RTX 3080.
Daca se mentine traditia, proabil modelul de referinta undeva pe la 4000+ lei, iar un model de top, Strix sau Aorus, poate 5000 lei.

Acum, nu ar fi neaparat o problema pretul (eu oricum nu o sa aspir prea curand la high-end), dar sa aduca si inovatie, performanta dubla, poate si mai bine.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Probabil spree 4000, 5000 de lei, depinde ce versiune iei.

| JicaContra a răspuns:

La fel cum au costat 2080 la vremea lor

| Jackpot2 a răspuns:

~4000lei