| Generalgrevious a întrebat:

Buna seara, azi mi-am cumpărat o baterie externa Hama fabric10 cu 10000 mah si când am ajuns acasă am băgat bateria la încărcat, mai avea doua luminițe și întrebarea este in cat timp trebuie sa se încarce bateria, au trecut 4 ore de când l-am băgat la încărcat și inca se încarca. Ce sa fac sa-l las sa mai incarce?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Se lasă peste noapte, la 2A va dura pe puțin 5 ore.

| NLS a răspuns:

Cum a specificat codrinmaestruldumelor, depinde ce fel de incarcator ai folosit.
Cu un incarcator d S7 dureaza in jur de 5.5-6 ore.
Cu un incarcator de S21 - dureaza putin sub 3 ore (dar trebuie sa suporte bateria).

| Crackman a răspuns:

Il lasi sa se incarce, daca un telefon Samsung tine 1 30 sa se incarce la fast charging
Aceste baterii externe, nu au acest future asa ca inmultesti de 3 ori durata aia l, undeva la 6 ore ii cam gata

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Depinde la ce incarcator il ai pus. Daca e un incarcator vechi Samsung, atunci ar tr sa l incarce in cateva ore, fiind o baterie foarte mare dureaza pe masura. Daca bateria suporta incearca incarcatoarele noi de la Samsung de 25W ca sa fie mai repede