| Frank51 a întrebat:

Cati wati poate consuma (din sursa) o placa video de 1 Gb DDR3
Dar una de 512 Mb?, dau funda!

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu ai cum sa iti dai seama cati wati consuma o placa video dupa memoria video ce o are. Placile video sunt componente destul de complicate, au multe piese electronice care consuma curent. Trebuie sa stii ce model e placa video.

| SouLIce a răspuns:

Pcie x16 da 75 w deci nu va consuma mai mult de 75w daca are alimentare separata de la sursa atunci va consuma mai mult