| Frank51 a întrebat:

De ce mai vad reclame daca am adblocker?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Unele reclame sunt "chemate" din alte locatii (adrese) de pe internet ("embeded"), iar altele sunt incorporate direct in site de catre cel care detine site-ul.
Addlocker-ele "taie" chemarile de reclame, dar pe cele incorporate in frame-urile site-ului nu are cum.

| dannyel86 a răspuns:

Folosesc uBlock Origin si pot confirma ca e mai bun decat AdBlocker.

| cfrtobias a răspuns:

Eu am adblocker da n-am probleme cu el

| ziftode a răspuns:

Pentru ca am niste sentimente care s-ar traduce cu niste injuraturi asa de urate, ca nu o sa va fie sila de mine ci de intreaga rasa umana

adblocker si mai ales adblocker plus, au undeva un RAHAT NENOROCIT DE ULTIMA SPETA NENOROCITA numita "allow white ads", asta inseamna ca, cica ar lasa sa treaca numai ad-urile "white" (care cica, ca ar fi "folositoare" )

in practica, pana nu stii de optiunea aia, lasa sa treaca cel putin 70-80% din ad-uri, si sunt foarte, FOARTE, FOARTE SIGUR ca sunt mituiti la greu de cei care fac ad-uri ca sa puna nenorocirea aia imbecila de "white ads"

si eu folosesc pe toate browserele (se gaseste pana si pentru edge) uBlock Origin

PHOOCK ADBLOCKER... jigodii nenorocite!

| ziftode a răspuns (pentru ziftode):

PS de ce sunt asa de pornit?
nu numai pentru ca optiunea aia se instaleaza automat pe "on"

dar am si avut experienta nefasta cand au introdus-o, dupa un update, cateva luni am fost plin de ad-uri pana la refuz si chiar m-am chinuit si masochit degeaba (bagam ad-uri manual in adblocker, ca la primul refresh sa reapara), pana chiar am ajuns sa cred ca mi s-a stricat calculatorul sau mai rau... nu mi-am putut imagina ca cineva s-ar putea rahatii pe mine in halul asta!

| Frank51 explică (pentru ziftode):

Whoa, that really escalated! Nu imi vine sa cred cat de suparat esti pe ei laughing

| ziftode a răspuns (pentru Frank51):

Da, suna a problema mica, dar chiar detest rau bannerele, iar in situatia de mai sus chiar m-am simtit tras in piept RAU...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe PC sau telefon?

| Conci a răspuns:

Adblockul genereaza la randul lui reclame