| AstaMicu a întrebat:

Ce ai alege dintre un pc si un Imac?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ai pus o intrebare care sti cum suna in alta traducere? cine este mai mare o printesa sau un cersetor? Normal ca Imac este net superior la toate capitolele! Produsele Apple sunt cele mai apreciate din lume! Singurele calculatoare din lume care nu se viruseaza sunt MAC-urile de la Apple!

13 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Depinde ce buget ai si ce vrei sa faci cu un computer.
Daca vrei jocuri atunci cu siguranta PC-ul castiga.
Daca vrei productivitate, lipsa "batailor de cap", eleganta deosebita... atunci iMac-ul, desi PC-ul poate face de asemenea aceste lucruri, chiar daca la un pret mai coborat, dar iti da un feeling diferit.
Apple e mai mult "magic" doar pentru ca e Apple. Ca performanta, un PC va fi mereu net superior, de asemenea si din cauza sistemului de operare. Windows are o intindere mult mai mare decat Mac OS X in ceea ce priveste compatibilitatea hardware si software.
Eu cred ca pretul mult prea mare(hai sa zic: pentru buzunarul romanului de rand) e nejustificat pentru produsele Apple. Distribuie numai lucruri "fine", de calitate, dar chiar si asa...

Sa ai un nou an plin de sanatate si alegeri potrivite!

| Aero a răspuns:

Nu, @Cineva. Eu ziceam de iMac cu Mac OS X. Nu ma insel. Chiar asa e.
Ca Windows ruleaza bine si pe Mac e exact ce am zis mai devreme. Windows e un sistem de operare mult mai compatibil decat Mac OS X. Poate face fata la aproape orice configuratie, pe cand Mac OS X nu prea. Chiar si asa, Windows e tot mai performant pe un PC(configuratie echivalenta). Ca sa cred ca ceea ce tu zici e adevarat atunci trebuie sa-mi demonstrezi cu argumente solide, dovezi clare.

| Aero a răspuns:

Ok, dar atunci raspunsul lui neluL nu mai e complet adevarat, daca iMac-ul ruleaza Windows, nu Mac OS X. Windows-ul fiind cel mai utilizat sistem de operare din lume(peste 90%) e automat mai mult supus riscurilor. Mac OS X (bazat pe Unix) sau orice alt sistem bazat pe Linux pot fi compromis chiar mai repede din cauza virusilor specifici lor, dar nu prea se ocupa "baietii rai" pentru programe mai putin folosite. Tinta principala e un sistem de operare folosit de mai toata lumea devil

La multi ani! happy

| CapitanuSemafor a răspuns:

PC. Mac, chiar daca nu poti avea virusi, un PC cu antivirus func foarte bine! Apoi la Mac dai 5000 lei...si un PC bun, te duce la 2500-3000 lei.

Apoi toate piesele si service-ul de la Mac costa enorm, nici nu iti vine sa mai dai banii daca se strica.

Si produsele Apple sunt apreciate pentru ca sunt multi americani prosti, sunt laudati in exces, chiar nu sunt atat de grozavi

| Andr3yCzz a răspuns:

Pc

| AstaMicu explică:

Sunt propietar a unui mac, iar pentru cei care pretind ca Imac nu se poate folosi pentru jocuri se inseala amarnic, se poate instala atat windos cat si OS deodata sau pur si simplu sa ai doar windos sau OS! pe MAC windosul ruleaza chiar mai bine decat pe un pc...Multumesc tuturor si la multi ani!

| AstaMicu explică:

Pai exact ce spuneam harry potter!
iti dau dreptate 100%
Oricum eu pe mac am instalat windos 7 si nicidecum OSX leopard thinking
adica sunt de parere ca windos este mult mai bun daca folosesti pc-ul pentru jocuri, intr-un cuvant "funny", iar daca decizi ca il vrei pentru multimedia asta e partea a 2 a pentru asta vine ajutor OSX leopard! iar celui carui i-am raspuns a fost gabygaby199 si nu tie!
tu esti prea pregatit pentru a te corecta eu! SUCCES IN CONTINUARE

| AstaMicu explică:

Lma harry

| gabygaby199 a răspuns:

Un pc pentru ca e mult mai bun pentru net si jocuri si e mai folositor decat un mac... dar depinde si pentru c iti trebuiebig grindak vrei pentru jocuri un pc iar daca vrei mai mult pentru chestii de gen word net exel si din astea e mai bun mac. funda?big grin

| Emre_Rafael_1985 a răspuns:

Voi astia de spuneti ca macu e praf la jocuri nici macar nu aveti unul si probabil ca jeliti dupa unu...eu personal am trecut de la pc la mac si meeg jocurule perfect.

| Emre_Rafael_1985 a răspuns:

Utilizatorii de mac os x sunt in jur de 25% si daca te gandesti ca o singura firma distribuie 25 % fata de zeci de firme cu windows iti dai seama ca Apple e cea mai folosita companie de calculatoare.Iar daca va uitati la Mac Pro acum este un cilindru de 3 Kg dar are procesor cu 12 core-uri, 64 GB Ram, Nvidia cu 6 Gb memorie si alte chestii si daca ai 12000 $ este cel mai bun calvulator din lume mai ales pentru gameri

| PrOj3cT a răspuns:

Bai mistar Apple este net superio de 1000x1000 de ori pentru ca pc-urile au maxim Intel core i7 pana cand imac are quad-core i5 dublat bai baiatule ca sa stii si tu ce invarte imac prin el laughing

| biluta08 a răspuns:

Pc