| S3c0ndSh0t a întrebat:

Ce antivirus sa aleg dintre astea 2 Am windows 7 x86 32 bit. Windows Defender sau Microsoft Security Essential?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca instalezi MSE atunci Windows Defender se dezactiveaza. MSE il contine si pe el, ca e tot de la Microsoft. Defeder-ul se ocupa doar cu partea de spyware, pe cand MSE e chiar antivirus, unul decent, pe care-l si folosesc de 2 ani de zile pe mai multe PC-uri si n-am avut probleme...sau poate ca n-am vrut eu sa le caut big grin

7 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Cel din urma, Defender-ul mi se pare o prostie.MSE am avut si eu si a fost foarte ok pentru un antivirus free, are o interfata extrem de simpla.

| darkrider a răspuns:

Avast home edition.

| bluebios a răspuns:

Eu as alege Microsoft Security Essentias pentru ca Microsoft Security Essentials este o solutie ativirus completa, Windows Defender este doar un anti-spyware/adware.

| Hachimytza619Akita a răspuns:

Microsoft Security Essential cel mai bun! Funda?
Si eu am Tot Microsoft Security Essential!
si sunt foarte mutumit de el.

| Costa1 a răspuns:

Microsoft Security Essential 100%

| PotcaPădurii a răspuns:

Microsoft Security Essntial :dlaughing

| Laurentzziu a răspuns:

Windows Defenderwinking