| BoogdanN a întrebat:

Ce ar fi mai bun: un laptop percformant sau o tableta asa si asa? funda.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Chiar un laptop obişnuit e de preferat tabletei. Tableta este pentru profesionişti. Are puţine posibilităţi de conectare externă, posibilităţi limitate de redactare tip Word, limitări la prelucrări de imagine video sau codări, jocurile nu vor avea celeaşi performanţe ca pe laptop, Baterie suplimentară adio la tabletă, unele sisteme de siguranţă inaccesibile pe tabletă etc. Nu am adăugat avantajele tabletei pentru că le cunoşti şi singur ( gen : greutate, dimensiune etc. )

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ce crezi? ce avantaje ai avea cu tableta pe care nu poti decat sa citesti mail ul si sa intri pe facebook?

| misuh2710 a răspuns:

Depinde. Eu aş alege un laptop performant că, cu tableta e mai greu să scrii, e mai. pentru fiţe.
Laptopul Însă merită.

| EmiliaSd88 a răspuns:

Un laptop performant normalhappyFUNDA?

| xhxyd a răspuns:

Leptop performant!