| maniac a întrebat:

Ce ar fi mai bun un procesor intel celeron cu 1, 6 ghz sau un pentium 4 cu 2, 4ghz pentru gta 4 si nu-mi spune-ti sa-mi iau alt procesor spuneti-mi doar care ste mai bun dintre astea 2.

5 răspunsuri:
| smartalogu a răspuns:

Dintre astea 2 INTELU clar. Celeronu e fratele mai mic al Intelului, si chiar daca ar avea frecventa mai mare 2. 6 2. 8 tot s-ar misca mai prost decat Intelu. Bafta cu GTA-u.

| 334499 a răspuns:

Cel de 2. 4 ghz daaar n-o sa te poti bucura deloc de joc
uite cum iti va merge -> http://www.youtube.com/watch?v=GWEUVBc3eBY

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engine-ul care misca GTA iv lucra cu procesoare care au MINIM 2 core-uri.deci nu iti este folositor nici unul din cele prezentate de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am celeron...si am si gta 4.si placa nvidia 8300 si imi merge perfect gta 4. l-am prm de craciun cd originall.si imi merge ffff perfect gta 4

| k2tarebelul a răspuns:

Mie oare imi mere gta IV pe procesor Intel celeron @1. 800GHz, 2. 39GHz, rami 2GB, placa video nVIDIA ge force 9500gt? ajutati-ma va rog