| iuliaa27 a întrebat:

Ce are un calculator daca nu se deschide? Cum se repara?

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Sunt multe defecte care includ ce ai spus tu :"nu se deschide".
Ce nu se deschide? Monitorul? Windows-ul?
Nu porneste deloc?
Nu are alimentare? etc.
Fi mai explicita!

Cat despre reparat fiecare problema poate avea o solurie sau mai multe in functie de gravitatea defectului (daca exista)
O unitate mai are un buton de Power in spate chiar langa cablu de alimentare (nu neaparat depinde de sursa) dar cine stie vreo gluma ceva.

Apoi restul...

| parvuconst a răspuns:

Sursa defecta, placa de baza arsa sau praf pe RAM.

| iuliaa27 explică:

Pai monitorul sta inchis si merge 100% deci nu este de la acesta... si unitatea porneste desi nu imi apare nimic pe monitor. am scos mufele de la spate le-am bagat la loc si nimic, am curatat si de praf

| cmpqqqq a răspuns:

Pot fi multe cauze. In general se intampla de la hard disk dar pot fi si alte cauze. Indicat ar fi sa chemi un specialist.