| Razvan1231 a întrebat:

Ce browser de internet pentru windows imi recomandati?(Mozila Fireefox, Internet Explorer, Google Chrome, Opera)

30 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Chrome, e mult ma sigur cand vine vorba de virusi si este cel mai rapid browser.
Chrome-ul il poti lua de aici http://www.google.com/chrome
Multa bafta, iar pe http://www.tutorialepc.ro gasesti tutoriale si sfaturi utile despre calculatoare. Uite aici

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Mozilla Firefox si Opera.De ce? Pentru simplitatea si usoara manevrabilitate ce ofera cele 2 browsere.Bafta!

| Catalion a răspuns:

Opera si Firefox, dar mai mult Firefox.

| elycrissro a răspuns:

Mozila sau chrome, sub nici o forma Internet Explorer
www.byetsoft.eu

| Annitu a răspuns:

Operalove struck e cel mai rapid browserwinking

| andreyusnice a răspuns:

Eu folosesc Opera de cand ma stiu si a fost si este cel mai bun.Alta optiune buna ar mai fi Mozila Firefox sau Google Chrome.Bafta!

| Alex a răspuns:

Depinde ce nevoi ai. Eu prefer Mozilla Firefox.

| PuzzlE a răspuns:

Mozilla firefox sau Safari

| s4a a răspuns:

Depinde ce fel de utilizator de Internet esti.
1. avansat. Utilizatorii avansati in general stiu deja de Opera. Lucrul simultan cu taburi multiple, optiuni de configurare pentru fiecare site in parte, client email integrat,... lista e lunga. In plus, profesionistii folosesc de obicei mai multe browsere pentru a-si acoperi toate necesitatile.
2. mediu. Firefox e cel mai indicat browser pentru utilizatorii care vor sa socializeze online, sa vada filme sau sa exploreze netul. Are suficiente lipsuri insa poate fi imbunatatit cu multe extensii gratuite.
3. incepator. Firefox ar acoperi si aceasta categorie de utilizatori, iar Google Chrome ar fi urmatoarea alegere. Este extrem de simplu si intuitiv iar ca performante isi merita locul 3 in ierarhia browserelor. Din pacate incepatorii folosesc Internet Explorer deocarece nu stiu cum sa instaleze alt browser.
Internet Explorer este in general vazut ca cel mai prost browser. Singura sa utilitate ar fi pentru unele situri concepute prost care nu functioneaza corect decat in acest browser.

| ♥Băăăăăă♥ a răspuns:

Internet Explorer din ce ai zis tu mai sus.eu folosesc safari si sunt foarte multumita:x---http://www.apple.com/safari/ poti sa il iei de aici;))

mira
| mira a răspuns:

Mozilla.Simplu si sigur.

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Inainte aveam Internet Explorer dar acum am Mozilla Firefox si mi se pare mai bun :d

| Warned a răspuns:

Mozila ii cel mai bun eu il folosesc de 4 ani si nu am avut nici o problema cu el; X

| Sconcsiş a răspuns:

Mozilla, chrome si opera sunt bune. safari n-am incercat

| TheRisk a răspuns:

Mozilla Firefox e super ok. Eu pe acesta il folosesc si sunt ft multumitwinking

| ioana_6413 a răspuns:

Mozilla 4 life!

| AdeEalx a răspuns:

Eu am si Chrome si mozila, dar ca browser am chrome, pentru. ca mi se pare mai bun ca mozila, eu mozila il folosesc dar cand vreau sa ma uit la filme online, chiar daca se blocheaza si cu mozila in prostie, nu stiu dupa pararea mea, Chrome nu mi se blocheaza deloc, cum se blocheaza tampenia de mozila doar la un simplu click.
dupa mine e mai eficient Chrome, Mozila il tin doar pentru. filmelaughing
deci, acu` depinde de tine:d

| z8 a răspuns:

Eu iti recomand google chrome, este cel mai simplist si mai rapid.

De Mozila ai nevoie daca esti utilizator mai avansat si ai nevoie de niste optiuni mai specifice. Internet explorerul este gunoi, iar Opera nu este indeajuns de mediatizat si nu are nici buget prea mare.

http://www.go4it.ro/......t-4074178/

| lora3u a răspuns:

Mozila Firefoxwinking

| Simona a răspuns:

Google Chrome e excelent

| nighter a răspuns:

Pentru cei experimentati, care au nevoie de performante, functii multiple si fara sa cauti milioane de extensii iti recomand Opera. Daca ai nevoie doar sa mai intri din cand in cand pe cate o pagina poti alege oricare din celelalte browsere. Chrome e rapid si chel (nu ai prea multe functii, sidebar etc. abia are niste extensii mai noi acum), Firefox e ok dar nu il poti folosi simplu, intai trebuie sa ii cauti muuuulte add-on`uri pana o sa te multumeasca, Internet Explorer... daca esti masochist poti sa il folosesti dar e ca si cum ti-ai da singur cu ciocanul peste degete. Alege si tu ce crezi ca iti place si te multumeste in materie de look and feel, functii, rapiditate, comoditate happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare este util

| DeXxa a răspuns:

Monzila Firefox.winking

| Dramaa a răspuns:

Google Chrome sau opera sunt foarte bune

| kata100 a răspuns:

Mozila Fireefox, Opera

| ஐPrincessSakuraஐ a răspuns:

Mozilla Firefox

| nebunademika a răspuns:

Mozilla firefox tongue...eu il folosesc de ani de zilewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Robert_2134 a răspuns:

Google chrome